خرما سکته را از شما دور می کندا
ساعت ٥:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱   کلمات کلیدی:

ویتامین E موجود در خرما از تشکیل لخته در عروق کرونری قلب پیشگیری میکند و خاصیت ادرارآوری دارد. موجب کاهش فشار خون افراد میشود و از سکتههای مغزی و قلبی پیشگیری میکند. کسانی که به فشار خون مبتلا هستند، میتوانند از خرما استفاده کنند همچنین ویتامین E موجود در خرما از سقط جنین در مادران باردار پیشگیری میکند.

کسانی که به فشار خون مبتلا هستند، میتوانند از خرما استفاده کنند همچنین ویتامین E موجود در خرما از سقط جنین در مادران باردار پیشگیری میکند.


یک متخصص تغذیه گفت: مصرف خرما موجب کاهش کلسترول خون میشود و از سکتههای مغزی و قلبی پیشگیری میکند خرما یکی از منابعی است که همه ویتامینهایی که برای فعالیتهای فیزیولوژی بدن مفید است را تأمین میکند. وی بیان کرد: خرماهای نرسیده سرشار از ویتامین E است که در درمان ناتوانی جنسی در مردان و زنان مفید است.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که برای ذخیره کردن ویتامین A و C و عنصر سلنیوم در بدن مؤثر است همچنین موجب افزایش نیروی جوانی میشود و پیری سلولها را به تأخیر میاندازد.
وی گفت: ویتامین E موجود در خرما از تشکیل لخته در عروق کرونری قلب پیشگیری میکند و خاصیت ادرارآوری دارد. موجب کاهش فشار خون افراد میشود و از سکتههای مغزی و قلبی پیشگیری میکند. کسانی که به فشار خون مبتلا هستند، میتوانند از خرما استفاده کنند همچنین ویتامین E موجود در خرما از سقط جنین در مادران باردار پیشگیری میکند.

این متخصص تغذیه گفت: خرما سرشار از ویتامینهای گروه ب است که این ویتامین در بدن از ناراحتیهای پوستی، روحی و عصبی پیشگیری میکند.

وی اضافه کرد: ویتامین ب ۱ موجود در خرما موجب کاهش کلسترول خون در افراد میشود همچنین موجب کاهش فشار خون و کاهش سردردهای میگرنی میشود.