گیلاس میوه ای که شما را شاد می کند!
ساعت ٥:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۳/٢۱   کلمات کلیدی:

گیلاس بخورید تا خوش اخلاق شوید!

گیلاس دارای چربی کم و فیبر زیاد است و برای تصفیه خون در سیستم گوارشی بسیار مفید است. سموم بدن را دفع میکند و همچنین برای کارکرد منظم قلب، روده و معده نیز بسیار مفید است.
یک متخصص تغذیه گفت: گیلاس اشتهاآور، آرامبخش و تسکین دهنده اعصاب است، قوای فکری را تقویت میکند و باعث خوش خلقی میشود.


مرتضی صفوی اظهار داشت: گیلاس یکی از میوه های لطیف و سرشار از املاح معدنی مانند کلسیم، فسفر، پتاسیم، منیزیم، گوگرد و آهن و کبالت، مس، منگنز و روی است.

وی گفت: گیلاس دارای چربی کم و فیبر زیاد است و برای تصفیه خون در سیستم گوارشی بسیار مفید است. سموم بدن را دفع میکند و همچنین برای کارکرد منظم قلب، روده و معده نیز بسیار مفید است.

این متخصص تغذیه افزود: گیلاس اشتهاآور، آرام بخش و تسکین دهنده اعصاب است، قوای فکری را تقویت میکند و موجب خوش خلقی افراد میشود.

صفوی گفت: کسانی که رماتیسم و درد ورم مفاصل دارند میتوانند گیلاس مصرف کنند. ضمن اینکه گیلاس برای افراد مبتلا به سنگ کلیه و سنگ صفرا بسیار مفید است.

وی ادامه داد: افرادی که زیاد گوشت استفاده میکنند و خون آنها اسیدی است میتوانند از گیلاس استفاده کنند به دلیل اینکه خون را قلیایی میکند.این متخصص تغذیه اظهار داشت: گیلاس همچنین ملین است، خون را پاک و معده را نیز تمیز میکند، لاغر کننده نیز است و افراد میتوانند روزانه ۲۵۰ تا ۳۵۰ گرم از آن را در یک وعده غذایی مصرف کنند.