کار کلاس های فصل 3
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٥   کلمات کلیدی:

کارکلاسی صفحه ۲۹ کتاب کاروفناوری پایه هفتم پودمان ۳ جستجو و جمع آوری اطلاعات

 

کار کلاسی - تعیین محدود یتهای پرسش به روش بارش فکری

در گروه خود، محدودیتهای این پرسش را تعیین کنید و در جدول ۱-۳ بنویسید.

 

عنوان

محدودیت

حداکثرمسافت سفر

۵۰۰ کیلومتر

حداکثر هزینه

نفری ۱۰۰۰۰ تومان

زمان اردو

چهار روز

سیستم حمل ونقل در دسترس

مینی بوس

با توجه به توضیحات صفحه ی ۲۸ کتاب جدول را اینگونه یا با سلیقه ی خود حل کنید.


 
مطالعه زندگی دانشمندان و مخترعان( پرفسور محمود حسابی)
ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٤   کلمات کلیدی:

پدرش (سید عباس معزالسلطنه) و مادرش (گوهرشاد حسابی) هر دو اهل تفرش بودند. او چهار سال اول دوران کودکی‌اش رادر تهران سپری نمود. سپس به همراه والدین و برادرش عازم شامات شد. در هفتسالگی تحصیلات ابتدایی خود را در بیروت، با تنگدستی و مرارتهای دوری ازمیهن، در مدرسه کشیش‌های فرانسوی آغاز کرد. در همان زمان تعلیمات مذهبی وادبیات فارسی را نزد مادرش فرا می‌گرفت. او قرآن کریم و دیوان حافظ را ازحفظ می‌دانست. وی اعتقادی ژرف به قران داشت. او همچنین بر کتب بوستان،گلستان سعدی، شاهنامه فردوسی، مثنوی مولوی و منشات قائم مقام فراهانی اشرافکامل داشت. محمود حسابی در ۱۲ شهریور سال ۱۳۷۱ هجری شمسی در بیمارستاندانشگاه ژنو درگذشت. آرامگاه (خانوادگی) وی در شهر تفرش قرار دارد

تحصیلات: شروع تحصیلات متوسطه او مصادف با آغاز جنگ جهانی اول و تعطیلی مدارس فرانسوی زبان بیروت بود. از این رو، به مدت دو سال در منزل به تحصیل پرداخت. پس از آن در کالج آمریکایی بیروت به تحصیلات خود ادامه داد. در سن هفده سالگی لیسانس ادبیات، و در سن نوزده سالگی لیسانس بیولوژی را اخذ نمود. پس از آن در رشته مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فرانسوی مهندسی در بیروت فارغ التحصیل شد. در آن دوران با اشتغال در نقشه کشی و راهسازی، به امرار معاش خانواده کمک می‌کرد. او همچنین در رشته‌های پزشکی، ریاضیات و ستاره شناسی به تحصیلات دانشگاهی پرداخت.

دکتر حسابی در دانشگاه سوربن فرانسه، در رشتهٔ فیزیک به تحصیل و تحقیق پرداخت. در سال ۱۹۲۷ میلادی در سن بیست و پنج سالگی دانشنامه دکترای فیزیک خود را، با ارائهٔ رساله‌ای تحت عنوان «حساسیت سلول‌های فتوالکتریک»، با درجه عالی دریافت نمود.

 دکتر حسابی در دانشگاه پرینستون آمریکا تحت نظر پروفسور انیشتین فرضیاتی درباره «بی نهایت بودن ذرات» و «عبور نور از مجاورت ماده» ارائه نمودالگو:نیازمند مدرک. سپس در دانشگاه شیکاگو برای اثبات فرضیه‌هایش آزمایشاتی انجام داد.

شرکت راهسازی فرانسوی که او در آن مشغول به کار بود، به پاس قدردانی از زحماتش، وی را برای ادامه تحصیل به فرانسه اعزام کرد. در سال ۱۹۲۴ میلادی به مدرسه عالی برق پاریس راه یافت و در سال ۱۹۲۵ میلادی فارغ التحصیل شد.

زبان‌های خارجی: حسابی علاوه بر زبان فارسی، به زبان عربی، فرانسوی، انگلیسی و آلمانی تسلط داشت. در تحقیقات علمی خود از زبان‌های سانسکریت، لاتین، یونانی، پهلوی، اوستایی، ترکی، ایتالیایی و روسی نیز استفاده می‌نمد


 
فایل صوتی ، تصویری آموزش نقاشی با رایانه
ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٤   کلمات کلیدی:

جهت دریافت فایل صوتی ، تصویری آموزش نقاشی با رایانه که توسط همکار محترم آقای عطایی تهیه شده است روی آدرس زیرhttp://www.ttalash2.blogfa.com/post/573کلیک کنید .

 

 


 
چگونه با وسایل دور ریختنی وسیله ای بسازیم ؟
ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢٤   کلمات کلیدی:

یکی از مشکلات و مسایلی که دانش آموزانمان مطرح می کنند اینست که ما چگونه می توانیم وسیله ای جذاب با و سایل دور ریختنی بسازیم. می خواهیم سایتی را به شما معرفی کنم که شما را در این مهم یاری میدهد. با ما به لینک زیر بیاید:

وسایل اسباب بازی با زباله ها


 
انیمیشن رسم پرسپکتیو
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٤   کلمات کلیدی:
 
فعالیت :آموزش مفهوم فناوری (صفحه 9 ) کتاب کار و فناوری پایه هفتم
ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٤   کلمات کلیدی:

یکی از مفاهیمی که دانش  آموزان با آن دچار مشکل می شوند ، مفهوم فناوری است . چندین تعریف برای فناوری استفاده می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1 - کاربرد علم برای زندگی بهتر است .

2 - ساخت ، بهینه سازی ، کاربرد  و دانش ابزارها ، ماشین ها ، روش ها ، سیستم ها و فنون برای حل مسائل و رسیدن به هدف

3- کربرد عملی دانش در یک موضوع خاص

در این فعالیت می توانید به نمونه ای از کاربرد علم و مفهوم فناوری اشاره شود .

علم : زمانی که سرعت هوا ( یا مایع ) افزایش یابد فشار هوا ( مایع) کاهش خواهد یافت (قانون برنولی )


 
پاورپوینت پودمان 2
ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٤   کلمات کلیدی:
پاورپوینت مربوط به پودمان  ۲ کتاب کار و فناوری که توسط آقای عطار زاده از دبیران محترم استان سیستان و بلوچستان، در قالب پاورپوینت تهیه شده است ، جهت استفاده همکاران در تدریس از قسمت زیر دانلود نمایید.

 
پاورپوینت پودمان 1 و 3
ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٤   کلمات کلیدی:
 فایل های مربوط به پودمان های 1 و 3 کتاب کار و فناوری که توسط آقای قلندری از دبیران محترم استان آذربایجان شرقی ، در قالب پاورپوینت تهیه شده است ، جهت استفاده همکاران در تدریس از قسمت زیر دانلود نمایید.

 
چرا خانه خدا مکعب ساخته شده است ؟
ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢   کلمات کلیدی:
 در چرایی و چگونگی ساخت مکه به شکل فعلی، از علمای مسلمان گرفته تا مستشرقین معروف همچون هانری کربن، نظریه‌پردازی کرده و نکاتی را مورد اشاره قرار داده‌اند.
علاوه بر این نوع تحلیل ها که بعضا مبتنی بر نشانه شناسی ـ به معنای مدرن آن ـ نیز است، در روایات و احادیث نیز می توان اشاره هایی را به این موضوع پیدا کرد. در روایت زیر، حکمتی معنوی برای علت مکعب بودن خانه کعبه شرح داده شده است.

 
دانلود راهنمای تدریس کتاب کار و فناوری هفتم
ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢   کلمات کلیدی:

از آدرس زیر می توانید فایل های راهنمای تدریس مربوط به کتاب کار و فناوری پایه هفتم را دانلود کنید ( به غیر از پودمان های 8 و 10 )

  http://www.pkbh.blogfa.com/post/74